o nás

Ze všeho nejvíc jsme květinový a rostlinný ateliér s dobrou kávou a místem pro realizaci nekonečného množství DIY nápadů.

Baví nás pracovat s rostoucími i řezanými rostlinami. V sezóně si část kytek pěstujeme na vlastní zahradě a plané druhy vlastnoručně sbíráme. Při nákupu květin upřednostňujeme ty, které jsou středoevropského původu nebo z fair-tradových farem.

Snažíme se co nejmíň podílet na uhlíkové stopě, přemýšlet hlavou a vyhýbat se komplikovaným řešením.


A teď ta velká otázka. Opravdu prodáváme kvítí z lesa?

Ne, pokud chcete být doslovní. A ano, pokud se umíte dívat dál, než za „první dobrou“. Je to taková myšlenková hra; představte si, že by člověk přestal zasahovat do krajiny. Všechno by začalo planět. Pár let by to tu vypadalo jako opuštěné sídliště, dokud by se do něj nezakously kromě bylin i dřeviny. Ty by rozrušily, pohltily a nakonec i strávily všechny stavby a cesty a za několik desítek let by tu byl jen les – stabilní, finálové společenstvo, které pro naši zeměpisnou šířku naplánovala příroda. My se chováme tak, abychom jí v tomhle plánu co nejmíň překáželi.

Takhle vzniklo Kvítí z lesa – abychom nezapomněli na naši krajinu, divoké planící zahrady našich babiček, pestré louky zářící v letním poledni a hluboké lesy vonící mechem – místa, kde “jsme venku”.

 

zpět nahoru