WORKSHOPY

► probíhají v naší provozovně na adrese Kopečná 938/3, Brno 60200.

► pořádáme pro malé skupiny, aby byl dostatek prostoru věnovat se individuálně každému účastníkovi. Prostě tak, aby to bavilo nás, ale hlavně vás.

PŘIHLÁŠENÍ

► mailem na kvitizlesa@gmail.com.

► předmět zprávy: název a termín workshopu

► do samotné zprávy zadejte celé jméno, vaše telefonní číslo a počet míst, která chcete rezervovat. Máte-li poukaz, nezapomeňte připsat kód. V odpovědi od nás obdržíte veškeré podrobnosti.


SOUPIS WORKSHOPŮ


KOKEDAMA

  • st 15.12. 2021 od 17:00

Kokedamy vyrábíme tak, aby měly co nejlepší životní podmínky pro pěstování v interiéru, ale hlavně úplně jinak, než jak to znáte z internetů. Naučíte se, jak si vytvořit základní obal ze směsi rašeliny, jílu a vody. Představíme vám několik druhů rostlin vhodných pro začátečnickou kokedamu a vysvětlíme, jak si vybrat vhodnou rostlinu. Naučíte se, jak obalovat mechem a nakonec jak upevnit zavěšovací lanko.

Cena za workshop je 950 Kč, trvá 120 minut a maximální kapacita je 8 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


VĚNEC Z LESA

  • středa 8. 12. 2021 od 17:00 – zimní věnce

Přijďte si za námi vyrobit věnec jako z lesa! Třeba na dveře nebo jen tak do interiéru. Pracovat budeme především s přírodními materiály, které sbíráme na našich toulkách. Naučíte se, jak si vyrobit základní věnec z proutí, jak do něj vetknout další přírodniny a jak vyvažovat kompozici. Poradíme vám, co a jak ve které sezóně sbírat, čeho se vyvarovat a proč. Nabídneme vám i méně tradiční materiály nebo jejich úpravy, ale vždy budeme pracovat výhradně s přírodninami. Pro ty, kteří se chtějí ze zásady vyvarovat použití tavné pistole, nabídneme alternativní postup.

Cena za workshop je 1.150 Kč, trvá cca 100 minut, maximální kapacita je 6 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


DROBNÁ SVATEBNÍ FLORISTIKA

  • termín zatím není naplánovaný

Naučíme vás, jak pracovat s živými květy tak, aby hned nezvadly. Techniky, které se naučíte, můžete použít k výrobě všeho drobného ze živých květů – věnečků do vlasů, korsáží, květinových girland nebo zdobení svatebních dortů. Představíme vám práci s floristickými materiály a dozvíte se vše, co je technicky důležité pro práci s živým materiálem. Stejné postupy pak lze samozřejmě aplikovat i na práci s neživým materiálem.

Ze živých květů vás naučíme vyrobit věneček do vlasů, korsáž, girlandu, ozdobu na dort a ozdobu na slavobránu.

Cena za workshop je 1.800 Kč, trvá cca 120 minut a maximální kapacita je 8 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


GEOMETRICKÉ TERÁRIUM

  • termín zatím není naplánovaný

Přijďte si k nám vyrobit miniaturní krajinu jako živé těžítko! Dozvíte se vše potřebné k pěstování rostlin v bezodtokých nádobách a jak je na tento systém pěstování připravit. Namícháte si speciální substrát a naučíte se rostliny správně zasadit. Terárium ručně vyrábí Radka z Kvítí, má hranu 15 cm, výška je cca 25 cm a osazovat ho budeme pokojovými rostlinami vhodnými do rozptýleného světla až polostínu (nikoli sukulenty, jak je vidět na fotce, aktualizované foto již brzy).

Cena za workshop je 1.500 Kč, trvá 60 minut a maximální kapacita je 8 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


VÁZÁNÍ KYTICE

  • středa 3.11. 2021 od 17:00 PLNĚ OBSAZENO
  • středa 22.12. 2021 od 17:00 – vánoční kytice

Naučíme vás, jak sbírat, ošetřit a vázat květiny v našem stylu. Prozradíme vám naše techniky a seznámíme vás s floristickými materiály a fígly, které s provádíme. Taky si pod naším vedením uvážete sezónní kytici, kterou si následně odnesete domů. Zní to jako málo, ale je toho hodně – zápisník na poznámky je vítán!

Cena za workshop je 1.200 Kč, trvá 90 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


ADVENTNÍ VĚNEC

  • sobota 27.11. 2021 od 10:00 PLNĚ OBSAZENO
  • středa 1.12.2021 od 17:00

Přijďte si za námi vyrobit adventní věnec, který vydrží čerstvý po celý advent! Pracovat budeme především s přírodními materiály, které pro Vás sbíráme na našich středečních toulkách. Nepodporujeme plastový kýč, ale rozhodně máme pochopení pro vánoční bleskylesky! Přírodniny tedy pro zájemce doplňujeme o skleněné baňky, kovové rolničky, třpytky nebo drobná sklíčka od českých sklářů. Doporučujeme promyslet předem, jestli hovíte vánočnímu maximalismu nebo trendovějšímu minimalismu. Milujeme oboje! Základem věnce bude zavlažená floristická hmota.

Cena za workshop je 1.550 Kč, trvá 120 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


JARNÍ VĚNEC

  • termín zatím není naplánovaný

Vyrobte si u nás v Kvítí věnec, který vám doslova vykvete před očima! Budeme pracovat s přírodními materiály, jarními cibulovinami a hlavně s vaší šikovností. Naučíte se, jak si vyrobit korpus, do něhož zasadíme kvetoucí cibule, které budou s jarem postupně nakvétat. Vhodný je dovnitř i ven, na postavení i na zavěšení. Takže kam? Na vstupní dveře nebo na stůl do obýváku?

Cena za workshop 950 Kč, trvá cca 90 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


. Platnost všech poukazů je 2 roky od data vystavení.

zpět nahoru