WORKSHOPY

Všechny workshopy probíhají v naší provozovně na adrese Kopečná 938/3 v centru Brna. Pořádáme je pro malé skupiny, aby byl dostatek prostoru věnovat se individuálně každému účastníkovi. Prostě tak, aby to bavilo nás, ale hlavně vás. Chcete-li od nás dostávat NEWSLETTER s aktuálně plánovanými workshopy, napište nám.

POUKAZ NA WORKSHOP

Poukaz seženete u nás v prodejně nebo vám ho můžeme poslat mailem. Platnost poukazů je jeden rok od zakoupení – platnost je vždy uvedena na zadní straně poukazu. Pro majitele poukazů zakoupených do konce roku 2022 platí původní ceny workshopů – jejich soupis se starými cenami vám na požádání pošleme.

REZERVACE MÍSTA

► mailem na KVITIZLESA@GMAIL.COM

► předmět zprávy: NÁZEV a TERMÍN WORKSHOPU

► do samotné zprávy zadejte CELÉ JMÉNO, VAŠE TELEFONNÍ ČÍSLO a POČET MÍST, která chcete rezervovat. Máte-li poukaz, nezapomeňte připsat KÓD. V odpovědi od nás obdržíte veškeré podrobnosti.JAK PŘESTAT ZABÍJET POKOJOVKY

  • termín není zatím naplánovaný

Proč moje kytky odmítají žít? Není to velká věda, ale pořád dost věda na to, aby to vydalo na samostatný seminář. Po letech praxe jsme se konečně odvážily na tohle téma udělat workshop, kde vám všechno vysvětlíme – v logických souvislostech a tak, abyste pak dokázali sami zjistit, kde je problém! V teoretické části budeme mluvit o těch nejzákladnějších věcech jako voda, světlo, vzduch, substrát, výživa, jak vlastně fungují listy a kořeny, k čemu je fotosyntéza, a jak na nejčastější škůdce pokojových rostlin. V praktické části opečujeme a přesadíme pár kvítek, ať domů nejdete s prázdnou a ať mají nově nabyté vědomosti šanci se pěkně zatepla uplatnit. Na workshopu dostanete naše skripta s prostorem na poznámky.

Cena za workshop je 1.500 Kč, trvá 120 – 150 minut a maximální kapacita je 7 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.

KOKEDAMA

  • úterý 24.10. od 18:00

Kokedamy vyrábíme tak, aby měly co nejlepší životní podmínky pro pěstování v interiéru, ale hlavně úplně jinak, než jak to znáte z internetů. Naučíte se, jak si vytvořit základní obal ze směsi rašeliny, jílu a vody. Představíme vám několik druhů rostlin vhodných pro začátečnickou kokedamu a vysvětlíme, jak si vybrat vhodnou rostlinu. Naučíte se, jak obalovat mechem a nakonec jak upevnit zavěšovací lanko. Každý účastník si vyrobí svoji vlastní kokedamu, kterou si následně odnese domů. Upozorňujeme na lehce zvýšenou fyzickou náročnost workshopu.

Cena za workshop je 1.400 Kč, trvá 120 – 150 minut a maximální kapacita je 8 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


SEZÓNNÍ VĚNEC

  • středa 4.10. od 18:00
  • úterý 10.10. od 18:00 PLNĚ OBSAZENO
  • úterý 31.10. od 18:00 PLNĚ OBSAZENO

Přijďte si za námi vyrobit sezonní věnec! Třeba na dveře nebo jen tak do interiéru. Pracovat budeme především s přírodními materiály, které sbíráme na našich toulkách. Naučíte se, jak si vyrobit základní věnec z proutí, jak do něj vetknout další přírodniny a jak vyvažovat kompozici. Poradíme vám, co a jak ve které sezóně sbírat, čeho se vyvarovat a proč. Nabídneme vám i méně tradiční materiály nebo jejich úpravy, ale vždy budeme pracovat výhradně s přírodninami.

Cena za workshop je 1.450 Kč, trvá cca 100 – 120 minut, maximální kapacita je 6 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


VÁZÁNÍ KYTICE

  • úterý 26.9. od 18:00
  • středa 18.10. od 18:00

Naučíme vás, jak sbírat, ošetřit a vázat květiny v našem stylu. Prozradíme vám naše techniky a seznámíme vás s floristickými materiály a fígly, které s květenou provádíme. Taky si pod naším vedením uvážete sezónní kytici, kterou si odnesete domů. Zní to jako málo, ale je toho hodně – zápisník na poznámky je vítán!

Cena za workshop je 1.650 Kč, trvá 90 – 120 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


ADVENTNÍ VĚNEC

  • zas až v zimě

Přijďte si za námi vyrobit adventní věnec, který vydrží čerstvý po celý advent! Pracovat budeme především s přírodními materiály, které pro Vás sbíráme na našich středečních toulkách. Pro zájemce máme nachystané skleněné baňky, kovové rolničky nebo drobná sklíčka od českých sklářů. Doporučujeme promyslet předem, jestli hovíte vánočnímu maximalismu nebo trendovějšímu minimalismu. Milujeme oboje! Základem věnce bude zavlažená floristická hmota.

Cena za workshop je 2.000 Kč, trvá 120 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


UMĚNÍ KENZANU

  • termín není zatím naplánovaný

Aranžování květin do kenzanu, neboli kovového ježka, je jedna z technik ikebany. I když na obrázku to nevypadá, chce to docela fištróna – i zdánlivě jednoduchá kombinace je výsledkem neustálého poměřování, zastřihávání, tvarování a otáčení ze všech stran. V každém případě je to zároveň i relaxační technika, takže si při tvoření vyčistíte hlavu. Vybavíme vás spoustou florálního materiálu, keramickou miskou, kovovým kenzanem o průměru 52 mm, technickými potřebami a hlavně našimi postupy a radami. To všechno si pak samozřejmě odnesete domů abyste mohli svoje nově nabyté zkušenosti pilovat dál! P.S.: Pokud si přinesete vlastní kenzan, workshop vás bude stát o pětistovku míň.

Cena za workshop je 1.700 Kč, trvá cca 100 minut a maximální kapacita je 5 míst. Veškeré info k přihlášení najdete nahoře v úvodu stránky.


Jak stornovat přihlášení na workshop?

Zrušení rezervace alespoň 5 dní před konáním workshopu

Je pro nás nezbytné vědět, s kolika účastníky máme na workshop počítat – jestli se nám naplní minimální kapacita a jestli má smysl workshop pořádat. Pokud tedy zavčas rezervaci zrušíte, vrátíme vám plnou částku. To samé platí i pro majitele dárkového poukazu – tedy kód vašeho poukazu zůstane nadále platný pro další přihlášení. 

Zrušení rezervace méně než 5 dní před konáním workshopu

V případě zrušení méně než 5 dní před workshopem propadá 60% částky. To proto, že pracujeme s živým materiálem, který rychle podléhá zkáze a nemůžeme si ho prostě schovat na jindy. Materiál pro vás už máme touto dobou nachystaný nebo objednaný. Pokud na vaše místo seženeme náhradníka, dáme vám vědět a váš poukaz zůstane nadále platný v plné výši. Pokud ho neseženeme, protože on short notice se účastnící shání špatně a nás to stojí hodně práce, propadá výše zmíněných 60% ceny poukazu. Je nám jasné, že nemoc si dopředu nenaplánujete, proto se vždy můžeme domluvit na jiném postupu, který by byl ku spokojenosti obou stran 🙂 Vítaným řešením je samozřejmě i to, že namísto sebe pošlete na workshop někoho jiného. V každém případě nám dejte vědět čím dřív tím líp a pokud to půjde, rády vám vyjdeme vstříc!

Informace o zrušení rezervace od nás samozřejmě dostanete i mailem při přihlášení. Pro jistotu je ale uvádíme i zde, abyste věděli vše předem.

zpět nahoru