kytice

Ukázky aktuální tvorby naleznete na našem Facebooku a Instagramu. Kytice zveřejněné na našich sociálních sítích se většinou pohybují mezi 500 – 2.000 Kč.

Kytici vám rády uvážeme na místě, ale pokud můžete, objednejte si předem. My pak nejsme v časovém presu a vy zas nemusíte stát případnou frontu nebo přijít k vyprodanému krámu 🙂 Bohužel není v našich možnostech vázat kytice podle fotopředlohy (s výjimkou svatebních kytic), ale rády vám vyjdeme vstříc s barevným laděním, pokud to jen trochu půjde.

Jak uchovávat řezané květiny?

Když si od nás odnesete kytici, dejte ji co nejdřív do vody. Kytice by neměla být bez vody déle než 30 – 60 minut (záleží na tom, jestli je léto nebo zima). Pokud nemáte tu možnost, máme k dispozici transportní nádoby nebo vám kytici rády předáme v přenosné váze.

Až si kytici donesete domů, dbejte hlavně na čistotu vody ve váze – to je alfa a omega dlouhé výdrže květin. Vodu měňte denně – nejlepší je chladná voda (pokud možno odstátá). Všechny stonky by měly být ponořené alespoň centimetr pod hladinou. Stonky budou postupem času od konce degradovat, takže je čas od času sestřihněte.

K dispozici máme i květinovou výživu, tu ale doporučujeme použít hlavně u květin, které jsou ještě zavité – výživa způsobí rychlejší nakvétání.

 

zpět nahoru